• Termal modifikasyon fırınları
    Kod No. :K-FRS-05

  • Termal modifikasyon fırınları
    Kod No. :K-FRS-05

  • Termal modifikasyon fırınları
    Kod No. :K-FRS-05


Atria Termal Modifikasyon Fırınları; 

odunun çeşitli özelliklerini değiştirmek ve iyileştirmek amacı ile geliştirilmiş, yüksek teknoloji içeriğine sahip ürünlerdir.Ahşap malzemenin fiziksel ve kimyasal özelliklerinin değişimini sağlayan prosesler  180 -220 °C aralığında gerçekleşir. 

Termal modifikasyon işleminin süresi; ahşabın cins, kalınlık ve başlangıç rutubeti gibi bazı değişkenlerine  bağlı olarak  2 ile 5 gün arasında değişebilmektedir.  İşlem sonrasında; ahşabın içeriğinde doğal olarak bulunan bazı maddeler  parçalanır,bazıları ise kristalize olur ya da çözünerek buharlaşır. 

Bu sayede ahşabın nem çekme özelliği azalır, boyutsal açıdan kararlılığı artar,  mantar ve böceklenmeye karşı dayanıklı hale gelir.Artan mekanik ve estetik özellikleri dolayısıyla ahşabın iç ve dış mekanlarda kullanım alanı da genişler.

Modifiye ahşap; doğal, sürdürülebilir ve biyo-çözünür bir yapı malzemesi olması yanında üretimi esnada kimyasal hiç bir madde kullanılmaması nedeniyle artan biilgiye ve büyüyen bir pazara sahiptir. 

Atria Termal Modifikasyon Fırınları; odunun çeşitli özelliklerini değiştirmek ve iyileştirmek amacı ile geliştirilmiş, yüksek teknoloji içeriğine sahip ürünlerdir.Ahşap malzemenin fiziksel ve kimyasal özelliklerinin değişimini sağlayan prosesler  180 -220 °C aralığında gerçekleşir. 

Benzer Ürünler

Atria Mimarlık İnşaat Dekorasyon Orman Ürünleri Sanayi Tic. Ltd. Şti

Bu sitede yayımlanan her türlü yazı resim ve görsellerin tüm hakları FSEK ve ilgili mevzuat hükümlerinceAtria Mimarlık İnşaat Dekorasyon Orman Ürünleri Sanayi Tic. Ltd. Şti.'ne aittir. izinsiz alınamaz ve kullanılamaz.

www.atrialtd.com.trE-Bülten Servisleri

ATRIA hakkında ki tüm yeniliklerden haberdar olmak için, Email adresiniz ile Ebülten servisimize kayıt olunuz.
© Copyright 2020 - Design & Software Terminalstanbul